Witamy w Centrum Fizjoterapeuty - fizjoterapia i kosmetologia

Godziny otwarcia : Od poniedziałku do piątku - 9:00 - 18:00
  Kontakt : 513 776 935

Aktualności

Szkolenie: Fizjoterapia w sporcie

Fizjoterapia w sporcie – szkolenie (27.08.2017)

27 sierpnia (niedziela) 2017 r. w Centrum Fizjoterapeuty we Wrocławiu odbędzie się teoretyczne oraz praktyczne szkolenie dotyczące fizjoterapii w sporcie.

Temat szkolenia: Fizjoterapia w sporcie z praktycznym wykorzystaniem metod diagnostyki, terapii i treningu.

Gościem specjalnym, na niecałe pół roku przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w PyeongChang, będzie Jānis Miņins (Łotwa) – główny trener Polskiej kadry olimpijskiej bobslei, który podzieli się swoim sportowym i trenerskim doświadczeniem zdobytym podczas współpracy z reprezentacjami Polski, Łotwy, Rosji, Chin, Belgii i Słowacji.
Szkolenie poprowadzą fizjoterapeuci z Centrum Fizjoterapeuty: Sebastian Eisler, Paweł Błachotnik i Paweł Botor.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy:

[email protected] lub 513 776 935

Certyfikat uczestnictwa:

każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia “Fizjoterapia w sporcie z praktycznym wykorzystaniem metod diagnostyki, terapii i treningu”.

Warunki uczestnictwa w szkoleniu:

Aby wziąć udział w szkoleniu należy dokonać wpłaty w tytule wpisując “Szkolenie 27082017 Imię Nazwisko” na poniżej podane dane:

GRUPA FIZJOTERAPEUTY

Pl. Św. Macieja 2/2
50-244 Wrocław

Idea Bank (numer rachunku):
48 1950 0001 2006 0018 9103 0001

Cena:
do 20 sierpnia 390 zł
po 20 sierpnia 450 zł

Program szkolenia:

Czas trwania: 9:00-18:00

Cena: do 20 sierpnia 390 zł, po 20 sierpnia 450 zł

9:00 – rozpoczęcie.

9:30 – 10:30 – Jānis Miņins – współpraca i komunikacja w relacji zawodnik – trener – fizjoterapeuta w Polsce i na świecie/ Cooperation and comunication between Athlete-Coach-Physioterapist in Poland and in the world.

10:30 – 12:00 – Sebastian Eisler – na chwile przed startem, czyli fizjoterapia dla poprawy wyniku.

12:00 – 13:30 – Paweł Błachotnik – łańcuchowa geneza urazów w sporcie. Leczenie zaburzonych wzorców jako sposób poprawy biomechaniki wysiłku fizycznego.

13:30-14:30 – przerwa.

14:30 – 16:00 – Paweł Botor – fizjoterapia w amatorskich klubach sportowych + foam rolling (rozluźnianie mięśniowo-powięziowe za pomocą wałków piankowych) w urazie stawu skokowego.

16:00 – 16:45 – Jānis Miņins – warunki pracy w drużynie sportowej (lokalizacja, dodatkowe obowiązki, niezbędna wiedza) / Working conditions in team (location, extra duties, necessary knowledge).

16:45 – 17:30 – Sebastian Eisler – fizjoterapeuta w drużynie sportowej – zadania i wyzwania.

17:30 – 18:00 – dyskusja.

Prowadzący:

Jānis Miņins (Łotwa) – główny trener Reprezentacji Polski Bobslei w procesie przygotowania kadry do Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang 2018. W swojej karierze trenerskiej współpracował z reprezentacją Polski, Rosji, Belgii, Słowacji i i Chin. Utytułowany zawodnik klasy Mistrzowskiej – m.in. Mistrz Europy, Mistrz Świata Juniorów, brązowy medalista Mistrzostw Świata. W swojej 10 letniej karierze sportowej wielokrotnie stał na podium Pucharu Świata. Na szkoleniu w Centrum Fizjoterapeuty Łotewski szkoleniowiec podzieli się zdobytym doświadczeniem podczas profesjonalnej kariery zarówno od strony sportowca i trenera.

Mgr Sebastian Eisler – Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Fizjoterapeuta Reprezentacji Polski Bobslei i Skeletonu. Pracuje z zawodnikami podczas przygotowań do największych, międzynarodowych imprez sportowych i zawodów (Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang 2018, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Pucharu Świata, Pucharu Europy). W swojej pracy wykorzystuje współczesne, a przede wszystkim skuteczne metody diagnostyki i terapii, które w sporcie przynoszą często natychmiastowe efekty. Każdą kontuzję traktuje jak wyzwanie i podchodzi do niej z najwyższą starannością. Podkreśla, że ma podwójne szczęście, ponieważ swoje pasje – sport i fizjoterapię – połączył z pracą.

Mgr Paweł Błachotnik – Absolwent Wyższej Szkoły Fizjoterapii i Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Przez lata rzetelnej pracy we wrocławskim gabinecie fizjoterapii doskonalił i ugruntował swoje doświadczenie zawodowe. Intensywna praca z pacjentem pozwoliła mu lepiej zrozumieć przypadłości podopiecznych, którzy do niego trafiają. Jednym z jego zainteresowań jest optymalizacja wyników sportowych w sportach siłowych. Wychodząc na przeciw zróżnicowanym potrzebom swoich pacjentów i multidyscyplinarność jednostek klinicznych nieustannie podnosi swoje kwalifikacje i podejmuje nowe wyzwania.

Mgr Paweł Botor – Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Fizjoterapeuta reprezentacji Polski w piłce plażowej w ramach FIVB World Tour (Rio de Janeiro, Sochi, Xiamen, Puerto Vallarta). Od wielu lat współpracuje ze sportowcami. Fizjoterapeutycznej pomocy udzielał m.in. z zawodnikom drużyny futbolu amerykańskiego Wrocław Outlaws, siatkarzom ZAKSy Kędzierzyn Koźle. Obecnie współpracuje z drużyną Futbolu Amerykańskiego Tychy Falcons (Topliga PLFA) oraz klubem Wolverines Opole (PLFA II).

Zobacz więcej
Rozcięgno podeszwowe - fizjoterapia

Rozcięgno podeszwowe – fizjoterapia

Rozcięgno podeszwowe rozpoczyna się głównie na guzowatości kości piętowej po czym biegnie do przodostopia oraz bocznej i przyśrodkowej przegrody międzymięśniowej. Biomechanicznie ta powięź działa jak cięciwa dla łuku utworzonego z kości stopy i bierze udział w systemie podłużnego, a także poprzecznego wiązania stopy. Zdecydowanie jest to jedno z bardziej przeciążanych miejsc w ciele, które musi dźwigać ogromną jego część.

Rozcięgno podeszwowe - fizjoterapia

Zobacz więcej
Mięśnie kulszowo-goleniowe - fizjoterapia

Mięśnie kulszowo-goleniowe – fizjoterapia

„Gdy robię skłon w przód to strasznie ciągnie mnie z tyłu uda, to chyba mięśnie dwugłowe uda” – powiedział pacjent i poprosił o mocne rozciąganie. Jednak do głowy przychodzi pytanie: czy rozciąganie mięśni w takim przypadku jest najlepszą drogą do uzyskania efektów? Nasz fizjoterapeuta po dokładnym wywiadzie, przeprowadzeniu odpowiednich testów funkcjonalnych i palpacyjnych zaplanował terapię i skutecznie pozbył się problemu, nie dotykając wskazanych mięśni przez pacjenta. Jak to możliwe?

Mięśnie kulszowo-goleniowe - fizjoterapia

Zobacz więcej
Jak mogę czuć się po zabiegu fizjoterapeutycznym?

Jak mogę czuć się po zabiegu fizjoterapeutycznym?

W fizjoterapii stosuje się obecnie różne metody i koncepcje pracy. Często różnią się one od siebie holizmem spojrzenia na organizm, intensywnością pracy, czasem trwania terapii oraz bólem, który występuje podczas terapii, bądź jego brakiem. Mimo tego, że cel jest zazwyczaj ten sam, czyli pozbycie się lub zmniejszenie bólu, poprawa zakresu ruchu lub poprawa zborności i koordynacji, to istnieją jednak różne sposoby dochodzenia do niego. Można by rzec: ,,cel uświęca środki’’. Jednak gdzie w tym wszystkim jest nadrzędna zasada każdego medyka i paramedyka ,,Primum non nocere’’ – po pierwsze nie szkodzić? Czy podbiegnięcie krwawe, zaczerwienienie, wybroczyna, osłabienie możne nawet gorączka to łamanie tej zasady?

Jak mogę czuć się po zabiegu fizjoterapeutycznym?

Zobacz więcej
Skręcenie kostki

Skręcenie kostki – rehabilitacja a efekty

Skręcenie kostki to potoczna nazywa określająca skręcenie stawu skokowego. Jest to jeden z najczęściej występujących urazów. Kluczem do osiągnięcia szybkich efektów jest odpowiednia diagnoza. W przypadku gdy nie doszło do złamania kości lub całkowitego zerwania więzadeł (a w większości przypadków tak jest) rehabilitacja powinna zacząć się już od pierwszego dnia.

Skręcenie kostki - rehabilitacja a efekty

Zobacz więcej
Fizjoterapia sportowa

Fizjoterapia sportowa

Fizjoterapia sportowa to szerokie pojęcie modelu pracy ze sportowcem. Całokształt działań nastawiony jest na wspomaganie treningu, optymalizację osiągnięć sportowych, polepszenie regeneracji powysiłkowej oraz przygotowanie do wysiłku bezpośrednio przed startem. Niezbędnym elementem prowadzenia tego rodzaju fizjoterapii jest rozumienie specyfiki danej dyscypliny, a także wiedza z anatomii i biomechaniki danego sportu.

Fizjoterapia sportowa

Zobacz więcej
Tensegracja w układzie powięziowym

Tensegracja w układzie powięziowym

Tensegracja w układzie powięziowym jest niezwykle ważna podczas prowadzenia skutecznej rehabilitacji. Nasze ciało to zintegrowany system naczyń połączonych napięciowo, strukturalnie i funkcjonalnie. Jesteśmy pokryci i wypełnieni nieskończoną siecią powięziowych połączeń, które tworzą nasze spoiwo, szkielet oraz sieć transmitującą bodźce zewnętrzne i wewnętrzne.

Tensegracja w układzie powięziowym

Zobacz więcej
Ćwiczenia ekscentryczne a rehabilitacja

Ćwiczenia ekscentryczne a rehabilitacja

Ćwiczenia ekscentryczne jest to rodzaj pracy mięśniowej polegający na oddalaniu jego przyczepów podczas ciągłego napięcia. Oznacza to, że mięsień mimo pracy podczas skurczu ulega sile zewnętrznej, która rozciąga jego strukturę.

Ćwiczenia ekscentryczne a rehabilitacja

Zobacz więcej
Kinezyterapia - leczenie ruchem

Kinezyterapia – leczenie ruchem

Kinezyterapia w Centrum Fizjoterapeuty to bardzo ważny element rehabilitacji, który pomaga pacjentom dojść do sprawności po urazach stawów. Lato to czas, w którym często dochodzi do skręceń stawu kolanowego oraz stawu skokowego. Zgodnie z bardzo mądrym powiedzeniem ,,ciało uszkadza się w ruchu oraz leczy się w ruchu’’ stosujemy profesjonalne leczenie ruchem (kinezyterapię) w całym procesie leczenia.

Kinezyterapia - leczenie ruchem

Zobacz więcej