Voucher do fizjoterapeuty będzie bardzo dobrym pomysłem na prezent dla każdej osoby, bez względu na płeć czy wiek. Zarówno zdrowej, jak i z problemami, aktywnej fizycznie, a także prowadzącej bierny tryb życia. W dzisiejszych czasach opcję kupna vouchera do fizjoterapeuty oferuje wiele gabinetów fizjoterapeutycznych – warto zapytać o to w recepcji.
Voucher do fizjoterapeuty – czym jest?
Voucher do fizjoterapeuty to fizyczna kara podarunkowa obejmująca darmową wizytę (lub pakiet wizyt) do fizjoterapeuty, w ramach której odbywa się diagnostyka i terapia pacjenta. Wizyta przebiega w sposób klasyczny, czyli dokładnie tak samo, jak wyglądałaby w przypadku braku vouchera i konieczności osobistej płatności za nią. Voucher do fizjoterapeuty może kupić każda osoba, wystarczy odwiedzić wybrany gabinet fizjoterapeutyczny lub centrum fizjoterapeutyczne, a następnie poprosić o taki voucher i wskazać kwotę, na którą ma opiewać (ewentualnie liczbę potrzebnych wizyt). Kolejnym krokiem jest dokonanie płatności z góry, aby obdarowywana osoba nie musiała już martwić się tą kwestią.
Tego rodzaju voucher ma formę fizyczną – zazwyczaj jest to usztywniany karnecik różnych rozmiarów w estetycznych kolorach. Recepcjonistka lub fizjoterapeuta wpisuje na nim dane obdarowywanej osoby oraz informacje dotyczące karnetu (liczba wizyt / kwota do wykorzystania) lub wpisuje je w system, aby obdarowany pacjent po zgłoszeniu się do placówki mógł skupić się wyłącznie na wizycie u fizjoterapeuty. Ważność takiego karnetu z reguły wynosi 12 miesięcy, choć kwestię tę ustala się indywidualnie. Każdy fizjoterapeuta może ustalać własne warunki. Nie są one bowiem regulowane odgórnie.
Voucher do fizjoterapeuty na prezent – dla kogo?
Z vouchera do fizjoterapeuty może skorzystać każda osoba. Będzie to idealny prezent dla:
- kobiety ciężarnej lub planującej ciążę – aby przygotować do porodu ciało, zmniejszyć dolegliwości ciążowe, przygotować organizm do zapłodnienia od strony narządu ruchu;
- kobiety zmagającej się z problemami intymnymi takimi jak np. bolesne miesiączki czy nietrzymanie moczu;
- osoby aktywnej fizycznie, która doświadczyła jakiejkolwiek kontuzji lub chce zadbać o ich prewencję, jak również osoby prowadzącej bierny tryb życia z tego samego względu (kontuzje nie dotyczą bowiem wyłącznie sportowców);
- osób z migrenami, bólami stawów, bólami kręgosłupa, dyskopatią, bólami mięśniowymi, nadmiernym spięciem mięśni;
- pacjentów z wadami postawy w każdym wieku;
- osób starszych, które chcą zadbać o własne ciało.
W ramach vouchera może odbyć się nie tylko klasyczna wizyta fizjoterapeutyczna, ale i masaż. A z tego skorzystać może każdy i jest to wyjątkowo przyjemne. Wszystko zależy od tego, jaką ofertę ma wybrane centrum fizjoterapeutyczne.
Zobacz również: Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty.
Ile kosztuje voucher do fizjoterapeuty?
Vouchery do fizjoterapeuty są sprzedawane w cenie regularnej wizyty. Oznacza to, że centrum fizjoterapeutyczne zazwyczaj nie zarabia na sprzedaży voucherów. Kosztują ono tyle samo, co zwykła wizyta opłacona na miejscu. Cena wizyty ustalana jest natomiast przez centrum fizjoterapeutyczne i zależy od wielu czynników, m.in.:
- renomy fizjoterapeuty;
- doświadczenia fizjoterapeuty;
- lokalizacji placówki.
W dużych miastach ceny są wyższe niż w mniejszych miastach i na wsiach.
Voucher do fizjoterapeuty – jak wykorzystać?
Osoba obdarowana voucherem do fizjoterapeuty musi zadzwonić do danego centrum fizjoterapeutycznego i umówić wizytę. Jeśli akurat przechodzi obok placówki, może dokonać tego osobiście. Wszystko odbywa się identycznie jak przy zwykłym umawianiu wizyty, z tym że na miejscu należy ukazać voucher i poinformować, że wizyta będzie opłacana właśnie nim. Najlepiej poinformować placówkę o tym jeszcze przed rozpoczęciem wizyty.
Voucher jest bezzwrotny, co oznacza, że po wykorzystaniu go najczęściej pozostaje on w placówce, gdzie poddawany jest utylizacji. Wyjątkiem jest voucher na kilka wizyt, ponieważ musi być on przedstawiany przy każdej wizycie. Fizjoterapeuta może na nim wykreślać liczbę odbytych wizyt. Alternatywą jest elektroniczne śledzenie tych parametrów.
Zostaw komentarz