Umów się na wizytę u fizjoterapeuty

Centrum Fizjoterapeuty:Strona główna/Umów się na wizytę

Prosimy o uzupełnienie poniższych danych. Potwierdzimy datę i godzinę wizyty telefonicznie.

    Dane kontaktowe

    Centrum Fizjoterapeuty

    Pl. Św. Macieja 2/2
    50-244 Wrocław

    Otwarte:
    Poniedziałek – Piątek
    09:00 – 18:00

    Telefon:
    513 776 935

    Wizyta u fizjoterapeuty

    Wizyta u fizjoterapeuty rozpoczyna się wywiadem z pacjentem, który jest niezbędny do ustalenia m.in. przyczyny schorzenia lub urazu. Wskaże to fizjoterapeucie mechanizm podczas, którego doszło do zdarzenia, co ułatwi dalsze postępowanie lecznicze. Padną pytania o ogólny stan zdrowia, przyjmowane leki, charakter pracy czy aktywność fizyczną wykonywaną w ciągu dnia. Jeżeli pacjent posiada ze sobą dodatkowe badania, w tym również badania obrazowe, przyśpiesza to ustalenie planu rehabilitacji, niezbędnego do jak najszybszego powrotu do pełnej sprawności.

    Po przeprowadzeniu wywiadu przychodzi czas na badanie przedmiotowe, do którego zalicza się m.in. oglądanie, palpacja i odpowiednio dobrane testy funkcjonalne pozwalające na zlokalizowanie źródła dolegliwości bólowej czy dysfunkcji zgłaszanej przez pacjenta. Ich znajomość, a także poprawne wykonanie przez specjalistę znacznie podnosi efektywność terapii. Pacjent może zostać poproszony o wykonanie określonych czynności prowokujących ból, a także te, w których nie jest on wyczuwalny. Przeprowadzone mogą zostać również określone testy diagnostyczne dla danej jednostki chorobowej.

    W następnej kolejności, po wcześniejszych czynnościach, fizjoterapeuta rozpoczyna fizjoterapię właściwą. Uwzględnia ona indywidualne dobranie odpowiednich technik do potrzeb pacjenta, które zależą od stanu i wieku pacjenta. Wykorzystuje się m.in. masaż (np. masaż funkcyjny, masaż tkanek głębokich), terapię punktów spustowych czy terapię manualną, która jest podstawą skutecznej rehabilitacji. Jako dodatkowe metody wspomagające terapię właściwą stosuje się kinesiotaping czy suche igłowanie.

    Kolejny, ostani etap wizyty u fizjoterapeuty to wprowadzenie terapeutycznego treningu medycznego. W jego trakcie specjalista indywidualnie dobiera ćwiczenia do stanu pacjenta i wykonuje je z nim. Specjalista musi mieć pewność, że są one zrozumiałe i wykonywane przez ćwiczącego w sposób prawidłowy, ponieważ część z nich zalecona będzie do w domu. Następnie pacjent otrzymuje dodatkowe wskazówki, których należy przestrzegać, aby powrót do pełnej sprawności odbył się w jak najkrótszym czasie.