Wszystko co może być związane z bólem kolana, goleni, stopy a nawet palucha jest integralną częścią tak zwanego przedniego łańcucha posturalnego (taśmy powierzchownej przedniej). Aby leczenie bólu kolana było skuteczne należy dobrać odpowiednie techniki podczas przeprowadzania terapii. 

Leczenie bólu kolana goleni stopy

Mięsień czworogłowy

Nasz mięsień czworogłowy, a dokładniej mięsień prosty uda przyczepiając się więzadłem właściwym rzepki do guzowatości piszczeli na tym nie poprzestaje. Przyczep mięśnia czworogłowego nie jest tak uporządkowany jak samo więzadło. Przyczep wytwarza coś w rodzaju powięziowej koperty okalającej przednią stronę kolana, która zawiera w swoich włóknach rzepkę. Część włókien ścięgna właściwego rzepki przebiega przez guzowatość piszczeli do przedniego przedziału mięśniowego goleni i tym sposobem dociera aż do palców stopy.

Leczenie bólu kolana

Leczenie bólu kolana polega na dobraniu odpowiednich technik do danego problemu, po wcześniejszym jego zdiagnozowaniu. Na poniższym filmie pokazujemy jedną z nich. Naszym zadaniem jest odciążenie mocno przemęczonego trójbojem siłowym kolana. Technikę wykorzystujemy w terapii wymienionych wyżej problemów jak również gdy chcemy zwiększyć ruchomość stawu kolanowego.