Przygotowanie do treningów i ich wspomaganie to jeden z elementów pracy z pacjentami związanymi ze sportem. W naszym Centrum Fizjoterapeuty pomagamy zarówno sportowcom jak i amatorom zwiększyć swoje wyniki poprzez odpowiednią pracę nad układem mięśniowym. Pomagamy przywrócić prawidłowość i równowagę w zakresach ruchu, wzorcach ruchu oraz postawie.

Mięsień piersiowy większy - masaż głęboki

Masaż głęboki mięśnia piersiowego większego

Na filmie widać intensywną pracę z pacjentem skierowaną na mięśnie piersiowe większe. Jest do mięsień, który może być współodpowiedzialny w niewłaściwe wzorce postawy i nierównowagę pomiędzy nim i jego antagonistami (mięśnie cofające łopatkę). Mięsień piersiowy bardzo dobrze reaguje na masaż głęboki w warunkach rozluźnienia jak również w warunkach pracy ekscentrycznej.

Masaż głęboki – efekty pracy nad mięśniem

Opracowanie w tym obszarze może również mieć pozytywny wpływ na okolicę pęczka nerwowo-naczyniowego i samego splotu ramiennego. Dla osób podnoszących duże ciężary masaż głęboki i funkcyjny jest bardzo pomocny w regeneracji pomiędzy treningami oraz poprawiają zakres ruchu. Techniką, która może być pomocna jest głębokotkankowy masaż podczas kombinacji różnych ułożeń w stawie ramiennym mającym na celu wyeksponowanie najbardziej bolesnych włókien.