Pytanie


Dzień dobry,
jestem z Poznania, nie mogę jeździć na wizyty do Wrocławia, ale może u Państwa można kupić spotkanie online, na którym zapytam się o metody leczenia mojego bólu. Miałam skleroterapie na lewej goleni i po tej skleroterapii boli mnie goleń (uczucie obicia i pieczenia), mam troszkę uszkodzone zakończenia i włókna nerwowe.

Jak można je stymulować do odbudowy, jakimi zabiegami (miałam wirówkę wodną, pole magnetyczne oraz krioterapię) i na razie nic nie zlikwidowało bólu. Co jeszcze mogłabym zrobić (oprócz suplementu z witaminą B). Środków przeciwbólowych już nie chcę brać gdyż mają mnóstwo skutków ubocznych.

Bardzo dziękuję za pomoc w mojej sprawie.
Arleta

 

Odpowiedź


Pani Arleto,
posiadam zbyt mało informacji dotyczących zabiegu oraz jaką techniką był wykonywany. Porażenie zakończeń czy włókien nerwowych jest bardzo rzadkim objawem po skleroterapii. Na początek na pewno wskazana byłaby konsultacja z lekarzem wykonującym zabieg i jego opinia na ten temat, ponieważ dokładnie zna Pani historię chorobową. Następnie wykonanie badania EMG (elektromiografia) w celu sprawdzenia w jak dużym stopniu uszkodzone są nerwy. W dalszej kolejności zalecana byłaby wizyta u fizjoterapeuty, który przeanalizuje wyniki i dokładnie Panią przebada. Pozwoli to na indywidualne dobranie technik fizjoterapeutycznych, które zwiększą możliwości regeneracyjne organizmu i w znacznym stopniu przyspieszą powrót do pełnej sprawności, a także zlikwidują ból.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Małgorzata Andrusiów
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia Wrocław