Pytanie


Pani Kamilu,
zapisałam się na wizyty do fizjoterapeuty. Proszę podpowiedzieć co wziąć na rehabilitację kręgosłupa? Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie
Eliza

 

Odpowiedź


Pani Elizo,
w przypadku umówienia się na wizytę u fizjoterapeuty, który będzie miał za zadanie skupić się na rehabilitacji kręgosłupa, warto zabrać ze sobą kilka rzeczy. Są to przede wszystkim:

  1. Dokumentacja medyczna – jeżeli posiada Pani aktualne badania lekarskie, szczególnie badania obrazowe takie jak np. RTG, rezonans magnetyczny warto je zabrać ze sobą. Pomogą one zapoznać się szczegółowo z Pani przypadkiem i właściwie dobrać leczenie, aby było ono jak najbardziej skuteczne.
  2. Okulary – jeżeli nosi Pani okulary, warto wziąć je ze sobą, ponieważ na początku wizyty będzie wymagane wypełnienie formularza zdrowotnego.
  3. Wygodne, luźne ubranie – powinno być to ubranie, które nie będzie krępować ruchów i takie, które będzie pozwalało na odsłonięcie danej części ciała w celu przeprowadzenia terapii przez fizjoterapeutę.
  4. Obuwie – jeżeli na terapii fizjoterapeuta będzie pokazywał ćwiczenia (a najczęściej tak jest) to warto mieć ze sobą zmienne obuwie sportowe lub inne wygodne buty.
  5. Woda – podczas terapii i wykonywania ćwiczeń zaleconych przez fizjoterapeutę w trakcie terapeutycznego treningu medycznego ważne jest utrzymanie odpowiedniego nawodnienia organizmu.
  6. Ręcznik – będzie on przydatny w celu utrzymania higieny ciała i usunięcia nadmiaru potu gdyby się pojawił podczas ćwiczeń wykonywanych z fizjoterapeutą lub pod jego okiem.
  7. Notatnik – może on okazać się bardzo przydatny do zapisywania wskazówek fizjoterapeuty. Dodatkowo, będzie Pani mogła zanotować zalecone ćwiczenia do samodzielnego wykonywania w domu, które zostaną pokazane w trakcie wizyty.

Jeżeli w dalszym ciągu ma Pani jakiekolwiek wątpliwości odnośnie tego co wziąć na rehabilitację kręgosłupa, warto skonsultować się również z recepcją w celu uzyskania wszelkich informacji pod numerem telefonu 513 776 935. Nasz personel jest przeszkolony i udzieli odpowiedzi na zadane pytania dotyczące przygotowania się do rehabilitacji.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia Wrocław