Pytanie


Witam,
czy możecie mi pomóc wyleczyć mój problem? Mam ból pleców na dole od około pół roku i już nie radzę sobie z nim i szukam pomocy. Czy u was w placówce znajdę pomoc?

Magda

 

Odpowiedź


Pani Magdo,
ból pleców na dole może mieć wiele przyczyn, takich jak urazy, przeciążenie mięśni, różnego rodzaju dysfunkcje stawowe czy inne problemy z kręgosłupem. W tym przypadku fizjoterapia może być skutecznym sposobem leczenia bólu pleców na dole, zwłaszcza gdy jest związana z napięciem mięśniowym lub problemami strukturalnymi. Jednak, aby to zdiagnozować należy dokładnie Panią zbadać (badanie podmiotowe i badanie przedmiotowe), m.in. przeprowadzając odpowiednio dobrane testy funkcjonalne.

Nasi fizjoterapeuci specjalizują się m.in. w ortopedii i są wyszkoleni, aby diagnozować i leczyć różne problemy ze zdrowiem, w tym również bóle pleców. Po zdiagnozowaniu przyczyny wywołującej opisane przez Panią dolegliwości, zostanie dobrana indywidualnie do potrzeb fizjoterapia. Podczas wizyty mogą zostać wykorzystane różne metody i techniki takie jak terapia manualna (np. mobilizacje stawów), masaż (np. masaż funkcjonalny, masaż tkanek głębokich), właściwie dobrane ćwiczenia wzmacniające i rozciągające. Celem terapii jest zlikwidowanie bólu, poprawa zakresu ruchomości w stawach, wzmocnienie mięśni, skorygowanie postawy ciała i ogólne przywrócenie funkcji kręgosłupa.

Odpowiadając na pytanie. Tak, jesteśmy w stanie pomóc wyleczyć u Pani obecny ból w dole pleców. Specjalizujemy się w fizjoterapii ortopedycznej i terapeutycznym treningu medycznym co jest w tym przypadku bardzo wskazane. Jednak, przed podjęciem się leczenia należy dokładnie Panią zbadać i znaleźć przyczynę obecnego stanu.

Jeżeli chciałby Pan umówić się na darmową konsultację z fizjoterapeutą w naszym Centrum Fizjoterapeuty i szerzej omówić temat, można to zrobić poprzez formularz (wizyta u fizjoterapeuty) lub telefonicznie pod numerem 513 776 935.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia Wrocław