Pytanie


Dzień dobry,
od około pół roku mam ból w prawym barku, które w dzień nie są mocno uciążliwe, ale wybudzają mnie w nocy. W dzień ból jest odczuwalny, gdy podniosę rękę do góry lub gdybym niósł ciężką torbę. Czy długo taki stan może jeszcze potrwać? Czy jest szansa czymś naturalnym poprawić ten stan?

Zbigniew

 

Odpowiedź


Panie Zbigniewie,
nie jest możliwe dokładne określenie, jak długo taki stan może trwać, ponieważ zależy to od przyczyny bólu w barku. Jednak ból, który trwa od pół roku i zakłóca sen, wskazuje na potrzebę konsultacji z fizjoterapeutą lub lekarzem, aby ustalić przyczynę i wdrożyć odpowiednie leczenie. Możliwe przyczyny bólu w barku mogą obejmować m.in. urazy, zapalenie stawów, choroby zwyrodnieniowe, problemy z mięśniami i ścięgnami. Każda z tych przyczyn wymaga indywidualnego podejścia i leczenia. Dlatego tak ważna jest diagnostyka na żywo i sprawdzenie co wywołuje u Pana ból w prawym barku, poprzez odpowiednio dobrane testy funkcjonalne.

W niektórych przypadkach naturalne metody, takie jak ćwiczenia wzmacniające, fizjoterapia, masaż, suche igłowanie czy akupunktura, suplementacja kolagenu i kwasu hialuronowego mogą pomóc w zmniejszeniu bólu i poprawie ruchomości w stawach barku. Jednak przed przystąpieniem do jakiegokolwiek programu fizjoterapeutycznego, warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, aby określić, które ćwiczenia i metody terapeutyczne będą odpowiednie w Pana przypadku. Jeżeli chciałby Pan umówić się na darmową konsultację z fizjoterapeutą w naszym Centrum Fizjoterapeuty, można to zrobić poprzez formularz (wizyta u fizjoterapeuty) lub telefonicznie pod numerem 513 776 935.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia Wrocław