Kinesiotaping limfatyczny na siniaki to zastosowanie techniki, która może przyśpieszyć zmniejszenie się powstałego przebarwienia i obrzęku po urazie. Będzie ona stymulowała mechanizmy pobudzające angiomotorykę naczyń włosowatych oraz przedkolektorów i kolektorów limfatycznych podobnie jak w manualnym drenażu limfatycznym. Technika limfatyczna wykonywana jest tak, aby dochodziło do rotacji tkanek w ruchu jak i spoczynku, „otwierając” przestrzeń dla płynów tkankowych. To powoduje, że ułatwia im odpływ do najbliższych węzłów chłonnych danego działu wodnego.

Kinesiotaping limfatyczny - aplikacja na siniaki

Kinesiotaping limfatyczny – aplikacja na siniaki

Do aplikacji limfatycznej na siniaki wykorzystuje się delikatne napięcie plastrów (około 15-30%). Na pierwszym zdjęciu widzimy dzień, w którym doszło do urazu, gdzie podbiegnięcie krwawe (siniak) nie wykształcił się jeszcze całkowicie.
Drugie zdjęcie ukazuje zastosowaną aplikację kinesiotaping techniką limfatyczną. Efekt, który otrzymaliśmy zaledwie po 1,5 dnia stosowania pokazany został na 3 zdjęciu. Wyraźnie widać zmianę tekstury wynaczynienia, a także zdecydowanie przyśpieszony odpływ wynaczynionej krwi poprzez poprawię angiomotoryki w miejscach gdzie przebiegały plastry do kiensiotapingu.

Kinesiotaping limfatyczny – technika

Na poniższym filmie przedstawiamy jak wygląda jeden ze sposobów aplikacji kinesiotaping metodą limfatyczną za pomocą plastrów tapingu na przedramię – miejsce, w którym doszło do powstania tzw. siniaka: