Pytanie


Witam,
głównym problemem, który tak na prawdę mi doskwiera od około 5 lat (zaostrzył się w ciągu 2) jest bardzo duże prawdopodobieństwo choroby przewlekłej – zespół ciasnoty przedziałów powięziowych. Problem był troszkę odkładany i nie zawsze byłem dobrze kierowany ze względu, że niektórzy lekarze gdzieś chcieli iść w choroby typu stwardnienie rozsiane itp., ponieważ około 4 lata temu miałem wypadek, w który miałem potrójną utratę przytomności z 2 zapaściami. Na tamte lata po tomografach komputerowych i wielu wielu innych badaniach lekarz stwierdził, że stało się no i trudno i raczej się nigdy już nie powinno powtórzyć. Od listopada tamtego roku skupiłem się na szukaniu problemów w nogach, ponieważ przez to nie mogę dalej służyć w służbach mundurowych, którym podporządkowałem swoje życie we wczesnym wieku. Mogę dodać, że jestem już po wizytach u neurologa, radiologa, posiadam USG tętnic dogłowowych, USG łydek, w których problem mi doskwiera. Generalnie mam cały pakiet badań właściwie to całą teczkę i wszystko jest jak najbardziej do wglądu, pomysł na zespół ciasnoty przedziałów powięziowych tak na prawdę wziął się z podpowiedzi neurologa. Trochę poczytałem i tak na prawdę wszystko na to wskazuje – krótka czynność sportowa około 5 minut bieg / wejście pod górkę uczucie puchnięcia mięśni bez widocznego obrzęku, zasinienia w następstwie czasowym, ból porównywalny do rozrywania łydek od środka w następstwie przechodząc do drętwienia stóp i zaburzeń czucia. Myślałem po drodze, że może to kwestia obuwia lecz trenuję też kickboxing. Tam jestem bez jakiegokolwiek obuwia, a krótka rozgrzewka 5 minutowa i zaczyna się tragedia. Jeżeli chodzi o historię z zapaściami to dłuższa sprawa, ciężko to opisać i o wiele łatwiej byłoby mi na to odpowiedzieć na konsultacji.

Pozdrawiam serdecznie i bardzo liczę na Państwa pomoc
Marcin

 

Odpowiedź


Panie Marcinie,
jak Pan zauważył, przy tego rodzaju dolegliwościach najważniejsza jest szczegółowa diagnostyka. Dlatego zalecam darmową konsultację z fizjoterapeutą w naszym Centrum Fizjoterapeuty, który pomoże w zdiagnozowaniu i leczeniu zespołu ciasnoty przedziałów powięziowych. Po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną, przeprowadzeniu odpowiednich badań diagnostycznych i potwierdzeniu problemu, fizjoterapeuta może zaproponować i zastosować na wizycie specjalne techniki mobilizacji i rozciągania, ćwiczenia wzmacniające mięśnie, a także indywidualnie dobraną terapię manualną. Problem w Pana przypadku może również wynikać z zaburzonej biomechaniki. Jednak, aby to ocenić należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na wszelkie czynniki, które mogą przyczyniać się do pojawiających się objawów. Należy jednak pamiętać, że każdy przypadek jest inny i ważne jest podejść do niego indywidualnie, uwzględniając wszystkie możliwe czynniki wywołujące opisane przez Pana symptomy. Jednak, aby to zrobić, zalecam wizytę u fizjoterapeuty w naszej placówce w celu podjęcia szczegółowej diagnozy i podjęcia właściwego leczenia.

Jeżeli chciałby Pan umówić się na darmową konsultację z fizjoterapeutą w naszym Centrum Fizjoterapeuty i szerzej omówić temat, można to zrobić poprzez formularz (wizyta u fizjoterapeuty) lub telefonicznie pod numerem 513 776 935.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia Wrocław