Witamy w Centrum Fizjoterapeuty - fizjoterapia i kosmetologia

Godziny otwarcia : Od poniedziałku do piątku - 9:00 - 18:00
  Kontakt : 513 776 935

Szkolenie: Fizjoterapia w sporcie

Fizjoterapia w sporcie – szkolenie (27.08.2017)

27 sierpnia (niedziela) 2017 r. w Centrum Fizjoterapeuty we Wrocławiu odbędzie się teoretyczne oraz praktyczne szkolenie dotyczące fizjoterapii w sporcie.

Temat szkolenia: Fizjoterapia w sporcie z praktycznym wykorzystaniem metod diagnostyki, terapii i treningu.

Gościem specjalnym, na niecałe pół roku przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w PyeongChang, będzie Jānis Miņins (Łotwa) – główny trener Polskiej kadry olimpijskiej bobslei, który podzieli się swoim sportowym i trenerskim doświadczeniem zdobytym podczas współpracy z reprezentacjami Polski, Łotwy, Rosji, Chin, Belgii i Słowacji.
Szkolenie poprowadzą fizjoterapeuci z Centrum Fizjoterapeuty: Sebastian Eisler, Paweł Błachotnik i Paweł Botor.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy:

[email protected] lub 513 776 935

Certyfikat uczestnictwa:

każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia “Fizjoterapia w sporcie z praktycznym wykorzystaniem metod diagnostyki, terapii i treningu”.

Warunki uczestnictwa w szkoleniu:

Aby wziąć udział w szkoleniu należy dokonać wpłaty w tytule wpisując “Szkolenie 27082017 Imię Nazwisko” na poniżej podane dane:

GRUPA FIZJOTERAPEUTY

Pl. Św. Macieja 2/2
50-244 Wrocław

Idea Bank (numer rachunku):
48 1950 0001 2006 0018 9103 0001

Cena:
do 20 sierpnia 390 zł
po 20 sierpnia 450 zł

Program szkolenia:

Czas trwania: 9:00-18:00

Cena: do 20 sierpnia 390 zł, po 20 sierpnia 450 zł

9:00 – rozpoczęcie.

9:30 – 10:30 – Jānis Miņins – współpraca i komunikacja w relacji zawodnik – trener – fizjoterapeuta w Polsce i na świecie/ Cooperation and comunication between Athlete-Coach-Physioterapist in Poland and in the world.

10:30 – 12:00 – Sebastian Eisler – na chwile przed startem, czyli fizjoterapia dla poprawy wyniku.

12:00 – 13:30 – Paweł Błachotnik – łańcuchowa geneza urazów w sporcie. Leczenie zaburzonych wzorców jako sposób poprawy biomechaniki wysiłku fizycznego.

13:30-14:30 – przerwa.

14:30 – 16:00 – Paweł Botor – fizjoterapia w amatorskich klubach sportowych + foam rolling (rozluźnianie mięśniowo-powięziowe za pomocą wałków piankowych) w urazie stawu skokowego.

16:00 – 16:45 – Jānis Miņins – warunki pracy w drużynie sportowej (lokalizacja, dodatkowe obowiązki, niezbędna wiedza) / Working conditions in team (location, extra duties, necessary knowledge).

16:45 – 17:30 – Sebastian Eisler – fizjoterapeuta w drużynie sportowej – zadania i wyzwania.

17:30 – 18:00 – dyskusja.

Prowadzący:

Jānis Miņins (Łotwa) – główny trener Reprezentacji Polski Bobslei w procesie przygotowania kadry do Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang 2018. W swojej karierze trenerskiej współpracował z reprezentacją Polski, Rosji, Belgii, Słowacji i i Chin. Utytułowany zawodnik klasy Mistrzowskiej – m.in. Mistrz Europy, Mistrz Świata Juniorów, brązowy medalista Mistrzostw Świata. W swojej 10 letniej karierze sportowej wielokrotnie stał na podium Pucharu Świata. Na szkoleniu w Centrum Fizjoterapeuty Łotewski szkoleniowiec podzieli się zdobytym doświadczeniem podczas profesjonalnej kariery zarówno od strony sportowca i trenera.

Mgr Sebastian Eisler – Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Fizjoterapeuta Reprezentacji Polski Bobslei i Skeletonu. Pracuje z zawodnikami podczas przygotowań do największych, międzynarodowych imprez sportowych i zawodów (Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang 2018, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Pucharu Świata, Pucharu Europy). W swojej pracy wykorzystuje współczesne, a przede wszystkim skuteczne metody diagnostyki i terapii, które w sporcie przynoszą często natychmiastowe efekty. Każdą kontuzję traktuje jak wyzwanie i podchodzi do niej z najwyższą starannością. Podkreśla, że ma podwójne szczęście, ponieważ swoje pasje – sport i fizjoterapię – połączył z pracą.

Mgr Paweł Błachotnik – Absolwent Wyższej Szkoły Fizjoterapii i Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Przez lata rzetelnej pracy we wrocławskim gabinecie fizjoterapii doskonalił i ugruntował swoje doświadczenie zawodowe. Intensywna praca z pacjentem pozwoliła mu lepiej zrozumieć przypadłości podopiecznych, którzy do niego trafiają. Jednym z jego zainteresowań jest optymalizacja wyników sportowych w sportach siłowych. Wychodząc na przeciw zróżnicowanym potrzebom swoich pacjentów i multidyscyplinarność jednostek klinicznych nieustannie podnosi swoje kwalifikacje i podejmuje nowe wyzwania.

Mgr Paweł Botor – Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Fizjoterapeuta reprezentacji Polski w piłce plażowej w ramach FIVB World Tour (Rio de Janeiro, Sochi, Xiamen, Puerto Vallarta). Od wielu lat współpracuje ze sportowcami. Fizjoterapeutycznej pomocy udzielał m.in. z zawodnikom drużyny futbolu amerykańskiego Wrocław Outlaws, siatkarzom ZAKSy Kędzierzyn Koźle. Obecnie współpracuje z drużyną Futbolu Amerykańskiego Tychy Falcons (Topliga PLFA) oraz klubem Wolverines Opole (PLFA II).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *